دسته‌بندی نشده

فراخوان دومین جشنواره صنایع دستی فجر

ارسال شده در آذر ۱۸, ۱۳۹۶ در ۷:۵۵ ق.ظ توسط / بدون دیدگاه

به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، فراخوان دومین جشنواره صنایع دستی فجر منتشر شد. به عزیزان هنرمندی که در زمینه صنایع دستی هنری دارند پیشنهاد می کنم که آثار خودشان را به آدرس دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. جزئیات بیشتر در ادامه خواهد آمد:

آثار ارسالی به این جشنواره باید مبتنی بر شیوه‌های تولید دستی خلق شده باشد و مهم‌ترین شاخص انتخاب آثار وجوه متمایز صنایع‌دستی از لحاظ طراحی، کیفیت اجرا، اصالت برند و هویت و کاربرد خلاقانه است وهر هنرمند مجاز به ارسال ۵ اثر از جدیدترین محصولات هنری است.

آثار ارسالی نباید در جشنواره‌های پیشین به نمایش در آمده باشد. آثار ارسالی باید دارای شناسنامه (نام اثر، معرفی تکنیک، مواد مورد استفاده، نام سازنده) باشند، شرکت در همه گرایش‌ها و رشته‌های صنایع‌دستی مجاز است. آثار باید در یک سال اخیر خلق شده و دارای ابعاد و وزن متعارف بوده و قابل حمل و نقل باشد.  متقاضیان باید فرم شرکت در جشنواره را از طریق لینک مربوطه در سایت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به نشانیwww.ichto.ir دریافت و پس از تکمیل به همراه تصاویر آثار بر روی سامانه بارگذاری کنند.

حجم هر فایل ارسالی باید حداقل ۵۰۰ کیلو بایت و حداکثر ۱ مگابایت بوده و تصاویر از زوایای مختلف و دارای وضوح مطلوب باشند. انتخاب آثار در دو مرحله صورت می پذیرد. در مرحله اول تصاویر توسط شورای هنری بررسی و در مرحله بعد اصل آثار به انتخاب داوران به نمایشگاه راه می‌یابند. `bیرفته‌شدن آثار در مرحله اول به معنی راه‌یابی به نمایشگاه نبوده و آثار نهایی در مرحله دوم توسط هیئت داوران انتخاب خواهند شد.

مهلت ارسال تصاویر آثار تا تاریخ ۹۶/۱۰/۱ است و نتایج اولیه ۹۶/۱۰/۶ اعلام خواهد شد. تحویل آثار به دبیرخانه ۹۶/۱۰/۱۲ تعیین شده و اعلام نتایج نهایی ۹۶/۱۰/۱۶ است.

همچنین نمایشگاه از ۹۶/۱۰/۲۹ تا ۹۶/۱۱/۶ برگزار می‌شود و مراسم تقدیر از برگزیدگان ۹۶/۱۱/۴ محل نمایشگاه خانه هنرمندان ایران  برگزار خواهد شد.

این جشنواره همچنین دارای یک بخش ویژه است در این بخش  ضرورت معرفی ظرفیت‌های هنر حصیربافی و نیز قابلیت‌های بالای آن برای اشتغال و تولید صنایع‌دستی به‌ویژه در مناطق کمتر برخوردار موجب شد تا معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور سال ۱۳۹۶ را به این هنر صنعت بومی و اصیل ایرانی اختصاص دهد. در همین راستا بخش ویژه حصیر نیز در کنار جشنواره فجر در نظر گرفته شده است تا نگاه ویژه هنرمندان را به این رشته ارزشمند معطوف دارد.

در بخش ویژه حصیر فقط آثاری که دارای رویکرد خلاقانه به روش‌های مختلف حصیربافی باشند پذیرفته شده  و به صورت مجزا داوری خواهد شد.

http://vista.ir/include/articles/images/3ca303a1305edc37edbdbada48157762.jpg

در این جشنواره به ۱۰ هنرمند برگزیده نشان سرو زرین جشنواره، دیپلم افتخار و هدیه غیر نقدی به ارزش ۱۵میلیون ریال اعطا خواهد شد همچنین به یک برگزیده در بخش ویژه حصیر نشان سرو زرین جشنواره، دیپلم افتخار و هدیه غیر‌نقدی به ارزش ۱۵میلیون ریال اعطا می‌شود.

هنرمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه این این جشنواره واقع در دفتر توسعه و ترویج معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به آدرس تهران، تقاطع خیابان آزادی و بزرگراه یادگار امام مراجع کنند و یا با شماره تلفن‌های ۶۱۰۶۳۴۲۸ ۰۲۱ و ۶۱۰۶۳۴۲۹ ۰۲۱  تماس بگیرند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

notification