طب اسلامی

بازگشت به درمان طبیعی

ارسال شده در آذر ۱۵, ۱۳۹۶ در ۴:۴۵ ب.ظ توسط / بدون دیدگاه

همیشه عادت کردیم که برای سرماخوردگی یک قرص گیر بیاوریم و با آن خود را سریع درمان کنیم غافل از اینکه عوارض آن می تواند اثرات بدی روی شما بگذارند. به نظر بنده باید یک بازنگری در مصرف داروها و روش درمان خود بکنیم. اعتقاد دارم که از طریق مواد طبیعی و داروهای گیاهی می توان بهترین درمان را روی خود انجام دهیم. بهترین پزشکان نیز کسانی خواهند بود که به علم بی نهایت الهی متصلند. یعنی ائمه معصومین. متاسفانه مدتی است که وزارت بهداشت با جدیت با طب اسلامی مبارزه می کند و دنبال جلوگیری از گسترش آن است. دلیل آن هم مشخص است. روی آوردن مردم به طب اسلامی و عمل کردن به توصیه های معصومین می تواند بازار داروهای شیمیایی و مراجعات به پزشکان را کاهش دهد و این موقعیت آنها را در خطر خواهد انداخت.

http://alternativemedicinesociety.com/wp-content/uploads/2016/03/herbal-medicines-1080x675.jpg

لطفا برداشت اشتباه از صحبت فوق نکنید. نظر بنده اصلا نفی پزشکی مدرن نیست. بلکه اعتقاد دارم طب اسلامی و طب نوین باید در کنار هم قرار بگیرند. طب نوین باید از حقایقی که در طب اسلامی هست کمک بگیرد و خود را کامل کند.

در زمینه طب اسلامی روایات و احادیث زیادی از ائمه روایت شده که خوشبختانه هم اکنون توسط علمای طب اسلامی در اختیار همگان قرار دارد. یکی از ایراداتی که به طب اسلامی در ایران وارد می شود این است که افرادی بدون تخصص، از طب اسلامی سو استفاده می کنند و سود آوری دارند. این انتقاد وارد است ولی برای این موضوع نیز راه حل است. هم اکنون افراد سرشناسی در زمینه طب اسلامی هستند که می توان به طور مستقیم از تجویزهای آنها استفاده کرد. برای مثال پروفسور خیراندیش و آیت الله تبریزیان جزو پیشروترین افراد در کشور ما هستند.

کتابی که خود بنده استفاده زیادی در زمینه طب اسلامی کرده ام به شما معرفی می کنم تا خودتان بتوانید به صورت طبیعی دوای دردهای خود را پیدا کنید.

http://www.dinbook.ir/image/cache/catalog/ebtekaredanesh/2017-04-10%2011-42-23_0498_0_0-260x374.jpg

از این پس در طی چند مطلب به برخی از مهمترین داروهای طب اسلامی می پردازمی که در درمان بیماری هایمان اثرگذارند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

notification